Shi-fu (učiteľ) Shi DeLon začínal s kung-fu ako malý chlapec. V roku 1980 vstúpil na pôdu Šaoliského kláštora, kde sa dodnes venuje štúdiu bojovej a zdravotnej stránke tradičných čínskych umení. Pôsobil ako choreograf a dablér bojových scén hollywoodskych a hongkongských akčných filmov. V roku 1999 úspešne zrealizoval projekt “Shaolin to UK“ otvorenie kláštora v Londýne, prvého oficiálneho Šaolinského budhistického kláštora v Európe. V roku 2000 sa stal 31. generáciou Šaolinských laických mníchov. V tom istom roku bol prijatý za osobného žiaka jedného z “TOP TEN“ oficiálne uznávaných učiteľov bojových umení v Číne. Veľmajster Chen Zheng Lei (Čchen Dženg Lei) ho akceptoval ako 12. generáciu ChenJiaGou TaiJi Quan (Čchenťiakou Tchaj-ťi čchüan). Veľmajster Chen Zheng Lei patrí medzi ”Si Da Jin” (S' Ta Ťin - štyroch Budhových bojovníkov) Chen Jiagou Taiji Quan a svojmu umeniu sa učil od svojho strýka po celej Číne váženého a slávneho veľmajstra 10.generácie Chen Zhao Pi (Čchen Džao Pchi 1893-1972).
V súčasnosti Shi DeLon pôsobí vo výskume v oblasti ”Liečebné účinky Šaolínskeho čchi-kungu” na ’Shang Dong University’ v Číne. Názov jeho doktorantskej práce je “Xing Qi Tao Yin Shu“ (voľne preložené Taoistická veda o kozmicko-ľudskej energii), v ktorej sa snaží skĺbiť tradičný čínsky s moderným západným popisom a pohľadom na prácu s energiami, prepojiť teóriu s praxou. Lieči pacientov pomocou Qi Gongu (Čchi-kungu) a vyučuje svoje bojobé a liečiteĺské umenie po celom svete.
Učiteľ Shi DeLon navštívil po prvý krát Slovensko v roku 1999. Pri natáčaní filmu Dračie srdce II. na Oravskom zámku bol choreografom a dablérom bojových scén. Na pozvanie z klubu Ju Jutsu v Rimavskej Sobote shi-fu uskutočnil na Slovensku prvý seminár, na ktorý nadväzovali ďalšie aj v iných mestách Slovenska.
A ako už viete, po prestávke, v roku 2005 sa shi-fu opäť vracia na Slovensko. Pravidelne, každý mesiac prichádza jeden zo Šaolinských mníchov a vyučuje Šaolinské čchi-kungy a vnútorný tchaj-ťi čchüan. V Bratislave, Piešťanoch, Banskej Bystrici a v Rimavskej Sobote už fungujú stále skupinky študentov. V prípade skutočného záujmu ľudí o štúdium týchto tradičných čínskych umení a hodnôt shi-fu Shi DeLon zvažuje založenie kvázi školy, inštitútu , či centra, kde by bola pre všetkých záujemcov možnosť intenzívne študovať bojové a liečiteľské umenie.
Komentáre
saolin v anglicku
cchi kung
Shi De Long je "klamár"
Klastor shaolin
KLASTOR SHAOLIN
KLASTOR SHAOLIN
nEžIADúCI
Ja nemám záujem o taiji,ani neviem cchi kung.Zaujíma ma,kedy odtiaľto zmizne táto stránka.